İLAÇLAMA ALANLARI - Akademik İlaçlama
16102
page-template-default,page,page-id-16102,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

İLAÇLAMA ALANLARI

1. EV İLAÇLAMA

 

Evler kendimizi rahat ve huzurlu hissettiğimiz yegane mekanlardır. Bu mekanlarda haşere, böcek veya kemirgenlerle karşılaşmayı hiç kimse istemez. Ne yaparsak yapalım elimizde olmayan sebepler yüzünden evlerimizde haşerelerle karşı karşıya kalabiliriz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, ilaçlama yaptıracağınız firmayı dikkatli seçmektir. Çünkü ilaçlama esnasında kullanılacak ilaçlar, kimyasal olmakla birlikte, her haşere cinsine ve haşere yoğunluğuna göre farklı türde ve yoğunlukta ilaçlar hazırlanmaktadır. Bu yüzden sizlerden isteğimiz ilaçlama yaptıracağınız firmayı önceden kontrol ederek, sorular sorarak, bu konuda bilgili ve tecrübeli olup olmadıklarını test etmeye çalışmanızdır.

Çünkü hatalı ya da kansorejen kimyasallar kullanılarak yapılan ilaçlamalar neticesinde aile bireylerimiz büyük risklerle karşı karşıya kalabilirler. Aynı zaman da bu ilaçların bırakmış oldukları kalıntılar varlığını uzun süre devam ettirdikleri için verecekleri zararın boyutu da buna bağlı olarak ciddi riskler içermektedir.

Haşerelerin çok hızlı ürediklerini göz önüne aldığımızda, zararlıları gördüğümüz anda ya da öncesinde ilaçlama yaptırmak sorundan kalıcı olarak kurtulma zamanımızı oldukça kısaltacaktır. Haşere yoğunlu arttıkça mücadele etmek de o kadar zorlaşacaktır. Evimiz de gördüğümüz bir tane haşerenin çok kısa zaman zarfı içerisinde hızla üreyerek binlerce haşerenin habercisi olduğunu unutmayınız.

Düzenli olarak periyodik aralıklarla ev ilaçlama yaptırmanız haşereler aracılığı ile yayılan birçok bulaşıcı hastalıktan korunmayı sağlayacaktır. Eğer haşerelerin gezindikleri alanları dikkate alacak olursak sağlığımız açısından taşıdıkları büyük riskleri de önceden görme şansına sahip oluruz.

Bireysel olarak sprey ilaçlar kullanarak ilaçlama yaparak özellikle hamam böceği ve kalorifer böceği gibi kapsüller bırakarak üreyen haşerelerden kurtulma şansımız bulunmamaktadır. Aksine sprey ilaçlarla yapılan uygulamalar neticesinde haşereler ilaca karşı bağışıklık kazandıkları gözlemlenmektedir.

Daha önemli bir risk durumu ise korsan diye tabir edilen ilaçlama firmalarının kullanmış oldukları ilaçlar maalesef kanserojen etkiye sahip olup, tortu bırakmaları sebebi ile bıraktıkları hasar uzun süre etkisini sürdürmektedir. Hiç istenilmese de bu ilaçlarla yapılan uygulamalar ölümle bile sonuçlanabilmektedir.

Sizleri bu konuda duyarlı olmaya davet ediyor, haşerelerden kurtulmak amacı ile yapılan hatalar sonucunda kendinizi ailenizi tehlikeye atmamanızı rica ediyoruz.

Ev ilaçlama yaptıracağınız firmayı iyi araştırmalı mutlaka profesyonel ilaçlama firmaları ile çalışmaya özen göstermelisiniz.

Lütfen unutmayın ilaçlama yapmanın asıl amacı sadece haşereleri yok etmek değil, insan çevre sağlığını garanti altına almaktır.

 

2. İŞYERİ İLAÇLAMA

 

İş yerleri çok çeşitli olmakla birlikte, bir çok insanın ziyaretlerde bulunduğu yoğun olan yaşam alanlarıdır. Özellikle iş yeri çalışanları için, evden sonra en çok vakit geçirilen mekan iş yerleridir. Bu iş yerleri her türlü işletme olacağı gibi, fabrika, otel, şantiye gibi büyük mekanlarda olabilir. Bir işveren olarak firmanıza iş yeri ilaçlama yaptırmaya karar verdiğiniz anda büyük bir sorumluluk altına girmiş olacaksınız.  Çünkü ilaçlama esnasında ya da sonrasında var olacak tüm problemlerden sadece siz değil tüm çalışanlarınızda etkilenecektir.

Profesyonel olarak yapılmayan uygulamalar ve de hatalı ilaç kullanımları insan sağlığı açısından telafisi olmayan zararlar verebilmektedir. Özellikle korsan olarak ifade edilen ruhsatsız firmalar tarafından kullanılan kimyasallar, genellikle tarım ilacı olup yapılarında var olan kansorojen maddeler uygulama yapılan alan üzerinde tortu ve de kalıntı bırakmaktadır. Bunun neticesinde bu firmaların vermiş olduğu zararlar sadece ilaçlama anı ile sınırlı kalmamakta etkisini uzun süre devam ettirmektedir.

Haşere ve kemirgenler iş yerlerimiz de ki sağlık koşullarınızı olumsuz yönde etkilemekle beraber, çalışanlarından almış olduğunuz verimde düşüş olmakta bununla beraber çok çeşitli ölçülerde maddi kayıplara da sebebiyet vermektedirler.

Unutmayın özellikle kemirgen sorunlarınız da yapılan hatalı ilaç seçimleri, bu zararların sizler tarafından görülemeyen ve de ulaşılamayan alanlarda ölmelerine sebebiyet vermekte bunun neticesinde alanınız üzerinde oldukça maliyetli olan tadilat sorunları ile karşı karşıya kalınmaktadır.

İşyeri ilaçlama sorunlarınız ve keşif olanaklarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için danışma hattımızı arayabilir ücretsiz ön keşif talep edebilirsiniz. konusunda uzman olan keşif personellerimiz sizlerin haşeresiz ve kemirgensiz steril bir çalışma ortamına sahip olabilmeniz için gerekli olan tüm tedbirleri önceden tespit ederek riskler oluşmadan önlem almanız sağlanmakta, böylece çalışanlarınız ve müşterileriniz istenmeyen görüntüler ile asla karşılaşmamaktadır.

Firmamız huzurlu çalışma ortamlarını sağlamanın yanı sıra sosyal sorumluluklarının daima bilincinde olup çevre ve insan sağlığına vermiş olduğu önem ile de kendi sektöründe daima öncülük etmeye devam etmektedir.

 

3. OTEL İLAÇLAMA

 

Oteller ya da pansiyonlar gibi insanların bir arada bulundukları toplu yaşam alanları haşere ve de kemirgenler için oldukça uygun olan yaşam alanlarıdır. Bu tarz alanlar içerisinde oldukça rahat yuva yaparlar. Kronikleşen sorunlara sebebiyet verirler.

Otel ilaçlama ve kemirgen mücadelesi  yaptırmadan önce konusunda uzman olan mühendisler tarafından alanın yapısı ve de çevresel etkiler yerinde incelenmeli var olan haşere cinsine uygun olan insektisit seçimi yapılmalıdır.

Otel ya da pansiyon tarzı toplu yaşam alanlarını daimi olarak hijyenik tutmak oldukça zordur. Bunun sebebi ise haşerelerin ve de kemirgenlerin bu gibi alanlar üzerinde  gıda ve sıvı gibi hayati ihtiyaçlarını karşılamaları çok daha kolay olmasıdır. Buna bağlı olarak bu alanlarda haşerelerin üreme ve yayılma  hızları da çok daha yüksektir.

Dikkat; Oteller ve de pansiyonlar  farklı ülkelerden gelen insanları misafir eden toplu yaşam alanları oldukları için bu tarz sorunlar çok daha tehlikeli  boyutlara ulaşabilmektedir. Konukların eşyaları ya da kendileri aracılığı ile farklı ülkelerden kronik ya da bulaşıcı hastalık ve virüslerin işletmeniz içerisinde yayılması mümkün olabileceği için otel ilaçlama ya da pansiyon ilaçlama mutlak suretle profesyonel firmalar tarından konusunda uzman eğitimli personeller aracılığı ile yapılmalıdır.İstanbul Kimya İlaçlama vermiş olduğu ücretsiz ön keşif hizmetleri sayesinde sizlere en uygun ve kalıcı çözüm önerilerini sunmaktadır.

 

4. SİTE-APARTMAN İLAÇLAMA

 

Site ilaçlama ve de apartman ilaçlama yapılmadan  önce konusunda uzman olan  teknisyenlerimiz uygulama yapılan alan içerisinde ve çevresinde ön keşif yapmaktadır. Yapılan keşif sayesinde sorun yerinde tespit edildiği için birebir çözüm önerileri üretilir  ve de ilaçlama uygulamasından alınacak olan verim maksimum seviyeye çıkartılır.

Bu tarz toplu yaşam alanlarının ilaçlanması ciddi bir mühendislik bilgisi gerektirir.  Site gibi toplu yaşam alanlarında görülen haşere ve kemirgen sorunlarında kalıcı çözümlere ulaşabilmek için iyi bir gözlem ve tetkik yapılmalı sorunun kaynağı tespit edilmelidir. Unutulmamalıdır ki profesyonel olarak ön keşif çalışması yapılmayan site ilaçlama ya da apartman ilaçlaması sonucunda maalesef sorun daha da kronikleşmekte ve haşereler ilaçlara karşı bağışıklık kazandıkları için de maliyetler artmaktadır.

Daire içlerine yapılan ilaçlamalar neticesinde sorundan kurtulmak geçici olarak mümkün olsada bina içresinde var olan zararlı oluşumuna karşı önlem alınmadığı takdirde haşerelerin daire içerisine girmesi engellenemeyecek doğal olarak kalıcı çözümlere ulaşılamayacaktır.

Bu yüzden apartman ve de sitelerinizin ortak kullanım alanlarını periyodik aralıklar ile ilaçlama yaptırmanızı öneririz. İstanbul Kimya İlaçlama olarak bina ve de site ilaçlama konularında her türlü sorularınızı yanıtlamak için sizleri de ücretsiz ön keşif hizmetlerimizden yararlanmaya davet ediyoruz.

 

5. DİĞER İLAÇLAMA ALANLARI

İlaçlama hizmetleri genel olarak her ortamda aynı olmasına karşın zaman zaman ilaçlamanın yapılacağı ortamlara göre verilecek hizmetler değişkenlik gösterebilmekte ve farklı yöntemler kullanılmaktadır.

Hizmet verdiğimiz diğer ilaçlama alanları

Okullar

Devlet Daireleri

Lokanta ve Restaurantlar

Kafe ve Barlar

Fabrikalar

Bakkal ve Marketler

Her Türlü Depolar

Ofis ve İş hanları

Bahçe ve Açık Alanlar

Gemiler ve Tekneler