Bit - Akademik İlaçlama
16210
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16210,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Bit

Bitler besinlerini insanları sömürerek sağlarlar. Bizden kopan deri parçaları ile ya da kan ve vücudumuzdan salgılanan yağ ile beslenirler. Baş biti, vücut biti ve kasık biti gibi çeşitleri bulunmaktadır. Yumurtlama yöntemi ile çoğalan bu böcek türünün yumurtalarına halk arasında sirke adı verilmektedir.

Bitler insan sağlığını olumsuz etkileyecek canlılardır. Bitler kan ile beslendikleri için bir insandaki hastalığı başka bir insana bulaştırabilirler. Bit genelde pis yerlerde barınmaktadır. Bu nedenle ilk olarak hijyen sağlanarak bitten kurtulabilirsiniz.

Bitten kurtulmak

Bit genelde okullarda çocukların kendi temizliklerini iyi yapamaması sebebiyle birinde bağlayıp herkese yayılan bir böcek türüdür. Bir okulda bit olayı görüldüğünde okullar tatil bile edilebilir. Bir çocuğun bit taşıması diğer çocuklara da hemen bulaşacağı anlamına gelir. Eğer sizin çocuğunuz da okuldan bit ile gelirse hemen temizlik işlemine başlanmalıdır. Eğer evde herkese bulaşmadı ise ilk olarak bit şampuanları ile çare bulmaya çalışılır. Tüm giysiler tüm kıyafetler tüm çarşaflar baştan yıkanmalı evde sağlam bir temizlik yapılmalıdır.

Temizlik yapılmasına rağmen eğer bu bitten kurtulamıyorsanız acilen bu işi profesyonel yapan ekiplerle anlaşmalı ve evinizi ilaçlatmalısınız. Daha da fazla evin içinde yayılmamaları için bu ilaçlama işleminde çabuk karar verilmelidir. Bit ilaçlama şirketleri sizleri bu bitlerden hemen kurtaracaktır. Böyle bir durumla karşılaşmanız ile bu durumdan çekinmemeli ve bit ilaçlaması gerçekleştirmelisiniz.

Kategori
Yürüyen haşereler
Etiketler
bit, bit ilaçlama