Arı - Akademik İlaçlama
16229
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16229,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Arı

Kanatlı böcekler sınıfında incelenen arılar, baş kısmında antenleri olan zar kanatlı hayvanlardır. Baş kısımlarında yer alan antenleri sayesinde her türlü iletişim dalgalarını algılayabilirler. Bu antenler sayesinde besinlerini kolayca bulabilme kabiliyetine sahiptirler. Ağızlarında yer alan keskin çene yapısı ile besinlerini hızla parçalayıp tüketirler. Yaban arısı, eşek arısı ve bal arısı olmak üzere 3 farklı tür arı çeşidi vardır.

Yaban arıları; koloni halinde yaşarlar. İlkbaharda ilk aylar çok küçük bir sayıdadırlar, ancak yazın gelmesi ile birlikte sayıları çok fazla artarak insanlara sıkıntı verecek sayıya ulaşırlar. Yaban arıları bal arıları gibi tek bir iğne sokmasıyla ölmemektedir. Evlere yakın yerlerde kolonilerini oluşturan bu arılar çok tehlikelidir.

Eşek arılarının ömrü bir yıldır. Tehdit edilmedikleri takdirde hiçbir kimseye zarar vermezler. Ancak tehdit edildikleri zaman inanılmaz saldırgan olurlar. Bal arıları; on yıl yaşayabilen bu hayvanlar toplu halde yaşarlar. Çiçekli bitkilerden polen ve nektar alıp kolonileri için bal üretirler. Bu arılar iğneleri ile tek bir kez saldırıya geçtikleri zaman ölürler. Tellere, ağaç dallarına, bina duvarlarına yuva yaparak kolonilerini kurarlar.

Arılar ile mücadele

Evinizde veya yaşadığınız yerde yaban arılar var ise arı ilaçlama için profesyonel bir ekiple konuşmanızın vakti gelmiş demektir. Yoğun kokulu sıvı ilaçlar ve özel kıyafetler ile yapılacak olan bu müdahale sonucunda yaban arılarından kurtulabileceksiniz.

Kategori
Uçan haşereler
Etiketler
arı, arı ilaçlama, eşek arısı ilaçlama, yaban arısı ilaçlama